Formidling

  • Prosjekter

    RAKOS har foskjellige funksjoner knyttet til prosjekter. Noen prosjekter er finansert gjennom RAKOS og i andre prosjekter har RAKOS en partnerrolle. Se listen av prosjekter under.

  • Vitenskapelige publikasjoner

    Her vil du finne artikler fra våre forskere og KORFORs nettverk.

  • Publikasjoner

    Her vil det bli lagt ut artikler som har blitt publisert i 2017, med tilknytning SESAM forskningsmiljø. Oversikt over alle artikler publisert i 2012, 2013, 2014 og 2015 finnes i eget dokument.

  • OCD-teamet Stavanger DPS

    Obsessive Compulsive Disorder (OCD), tvangsliding, er ei liding med tilbakevendande tvangstankar og/eller tvangshandlingar. Helse Stavanger, SUS, Psykiatrisk divisjon ved Stavanger DPS, Gruppepoliklinikken har eit OCD-team for personer over...

  • Avlagte doktorgrader

    Her finnes oversikt over alle avlagte doktorgrader ved NKB

  • Arrangementer, kurs og kongresser

  • Publikasjoner fra NKB

    Vitenskapelige artikler fra NKB og samarbeidspartnere

  • Sentrale publikasjoner innen bevegelseforstyrrelser

    Nyttige artikler relatert til bevegelsesforstyrrelser

  • Pensjon og forsikring

    Vi tilbyr gode pensjonsordningar og forsikringar til våre tilsette.

  • Kartleggingsskjema

    Kartleggingsskjema ved bevegelsesforstyrrelser

  • Skade i hjernen - individuell oppfølging

    Det kan oppstå ulike former for skade i hjernen i forbindelse med fall, trafikkulykker, hjerneslag, svulster eller redusert oksygentilførsel til hjernen (for eksempel i forbindelse med hjertestans).

  • Ingelin Testad, Senterleder/Postdoc

    Tlf: 51 51 51 47  Mob: +47 950 93 641 ingelin.testad@sus.no

  • Corinna Vossius

    Rådgiver/forsker corinna.vossius@sus.no SESAM, Helse Stavanger HF, Helsesjef Stavanger kommune

  • Allan Øvereng, nettverkskoordinator

    allan.overeng@sus.no Tlf: 51 51 55 68 Mob: +47 951 54 196

  • Helen Guthormsen Wigestrand

    Førstekonsulent helen.guthormsen.wigestrand@sus.no Tlf: 51 51 56 19 Mob: +47 476 03 612

  • Hilde R. Marianayagam

    Fagkonsulent hilde.rydland.marianayagam@sus.no Tlf: 51 51 51 96 Mob: +47 971 21 231

  • Hogne Sønnesyn

    Seniorforsker 1 hogne.sonnesyn@sus.no

  • Ingrid Langeland Braut

    Fagkonsulent ingrid.langeland.braut@sus.no Tlf: 51 51 56 86 Mob: +47 404 74 635

  • Kristin Marie Aas Nordin

    Fag- og administrativ koordinator kristin.marie.aas.nordin@sus.no  Tlf: 51 51 55 63 Mob: +47 476 04 541

  • Martha Therese Gjestsen

    Koordinator for intervensjonsteamet martha.therese.gjestsen@sus.no Tlf: 51 51 55 72 Mob: +47 928 05 525

  • Siri Ueland

    Fagkonsulent siri.ueland@sus.no Tlf: 51 51 97 06

  • Dag Årsland, Forskningsleder/professor

    Dag.aarsland@sus.no Tlf: 51 51 50 62 Mob: +47 975 75 804

  • Arne Exner Nakling

    Stipendiat SESAM, Helse Stavanger HF Betanien Sykehjem, Hovedveileder Dag Årsland

  • Hildur Thingnes

    Regional ressursperson hildur.thingnes@helse-forde.no Førde Sentralsjukehus

  • Janne-Lise Strand Ferstad

    Regional ressursperson janne-lise.strand.ferstad@haraldsplass.no Haraldsplass diakonale sykehus

  • Synnøve Bremer Skarpenes

    Regional ressursperson synnove.bremer.skarpenes@helse-fonna.no Helse Fonna HF

  • Henvisning

    Henvisning sendes av lege til palliativt senter, og vurderes av inntaksteam. I samråd med henvisende lege vurderes behov for innleggelse i palliativ sengepost, eller oppfølging av mobilt palliativt team (MPT) der pasienten er.

  • Pasientforløp

    Mobilt palliativt team (MPT) har igangsatt et prosjekt for å utarbeide et palliativt pasientforløp. Det er ansatt en prosjektleder i 20 % stilling fra februar 2015 for å drive dette arbeidet - og arbeidsgruppen er sammensatt av representant...

  • Vaktordning

    Vaktordning for leger i palliativt senter:

  • Samarbeid

    Henvisning sendes til palliativt senter og vurderes av inntaksteam. I samråd med henvisende lege vurderes behov for innleggelse i palliativ sengepost eller oppfølging av mobilt palliativt team (MPT) der pasienten er.

  • KOLSrehabilitering

    Et tilbud om døgnbasert rehabilitering

  • Gruppetilbud innen kognitiv rehabilitering

    Dersom du har vært i kontakt med eller innlagt på sykehuset i forbindelse med hodeskade og har lettere kognitive utfall som vansker med konsentrasjon, oppmerksomhet og hukommelse, kan du få oppfølging i gruppe innen 3-6 mnd etter skaden.

  • Hjerneskolen

    Et gruppebasert senforløpsrehabiliterings-tilbud for mennesker med kognitiv svikt etter ervervet hjerneskade.

  • Finner ikke siden

  • Turid Valle Risnes

    Regional Ressursperson turid.valle.risnes@olaviken.no NKS Olaviken alderpsykiatriske sykehus

  • Anne Katrine Bergland

    Stipendiat SESAM, Helse Stavanger HF, Hovedveileder Dag Årsland

  • Arnt Egil Ydstebø

    Stipendiat arnt.egil.ydstebo@stavanger.kommune.no SESAM, Helse Stavanger, HF Stavanger kommune, Hovedveileder Corinna Vossius

  • Ellen Svendsbøe

    Stipendiat SESAM, Helse Stavanger HF Høgskulen Stord/Haugesund, Hovedveileder Dag Årsland

  • Målfrid Meling

    Seniorrådgiver malfrid.margrete.meling@sus.no

  • Ragnhild Djønne Østerhus

    Stipendiat ragnhild.djonne.osterhus@sav.no SESAM, Helse Stavanger HF, Hovedveileder Dag Årsland

  • Reidun Sikveland Meling

    Forskningssykepleier reidun.sikveland.meling@sus.no Mob: +47 975 34 161

  • Toril Marie Terum

    Stipendiat toril.marie.terum@hisf.no Høgskulen i Sogn og Fjordane, Hovedveileder Ingelin Testad

  • Vigdis Vagle

    Seniorrådgiver vigdis.vagle@sus.no

  • Christina Tølbøl Frøiland

    Forskningssykepleier christina.tolbol.froiland@sus.no Tlf: 51 51 55 64

  • Clive Ballard

    Gjesteprofessor King's College

  • Halvor Næss

    Rådgiver/Professor 2 halvor.ness@helse-bergen.no Haukeland universitetssjukehus

  • Martine Kajander

    Forskningssykepleier martine.marie.kajander@sus.no Tlf: 51 51 55 64

  • Svein Reidar Kjosavik

    Postdoc svein.reidar.kjosavik@sus.no

  • Alexander Lebedev

  • Habiliteringstilbud i Helse Stavanger HF

    Habilitering av barn, unge og voksne er et sammensatt fagfelt som grenser opp mot og samarbeider med andre fagområder i spesialisthelsetjenesten.