HELSENORGE

SESAM ansatte

​​SESAM lederteam

Ingelin Testad

Ingelin T​​esta​d
Senterleder/Professor
Tlf: 51 ​51 51 ​47 
Mob: +47 957 97 079​
ingelin.testad@sus.no




​​Dag Årsland

​​Dag Årsland
Forskningsleder/Professor
Tlf: 51 51 50 62
Mob: +47 975 75 804
dag.aarsland@sus.no




Silvia Einan Mæland


Silvia Einan Mæland
Avdelingssjef
Tlf: 51 51 52 23
silvia.einan.meland@sus.no







Kristin Nordin

​Kristin Marie Aas Nordin
Fag- og administrativ koordinator
Tlf: 51 51 55 63
Mob: +47 476 04 541
kristin.marie.aas.nordin@sus.no






Martha Gjestsen


Martha Therese Gjestsen
Forskningskoordinator/PostDok​
Tlf: 51 51 55 68
Mob: +47 928 05 525
martha.therese.gjestsen@sus.no






Helen Wigestand

​Helen Guthormsen Wigestrand
Administrasjonskonsulent
Tlf: 51 51 56 19
Mob: +47 476 03 612
helen.guthormsen.wigestrand@sus.no





Karin Smedvig

​​Karin Smedvig
Seniorrådgiver
karin.smedvig@sus.no










Forskningskonsulenter

Mona Halvorsen.jpg


Mona Halvorsen
Forskningskonsulent
Tlf: 51 51 55 64
mona.halvorsen@sus.no


​​



Profilbilde Nina Mæland_1.JPG


​Nina Ailin Mæland
Forskningskonsulent
Tlf: 51 51 55 64
nina.ailin.meland@sus.no






Koodinator

​​profilbilde Berit 2022.jpg

​​Helland, Berit Synnøve Lode
Koordinator for kunnskapsformidling
​Tlf: 51 51 56 19
berit.synnove.lode.helland@sus.no







​​Forskningssykepleiere/-vernepleiere

​​Fredrik Holten Birkeland.jpg

​Fredrik Holten Birkeland
Forskningssykepleier
fredrik.holten.birkeland@sus.no





Lene Frotveit

Lene Frotveit
Forskningssykepleier
lene.frotveit@sus.no​





Ann-Cecilie Hopøy

​​Ann-Cecilie Hopøy
Forskningssykepleier
​Tlf: 51 51 52 43 / 97 53 41 61
ann-cecilie.hopoy@sus.no





​​Silje Meihack Kvernberg

​​Silje Meihack Kvernberg
Forskningssykepleier
Tlf: 51 51 55 72 / 90 79 92 85
silje.meihack.kvernberg@sus.no





Reidun Meling

​Reidun Sikveland Meling
Forskningssykepleier
Mob: 51 51 29 47 / 97 53 41 61
reidun.sikveland.meling@sus.no






Maria Mong

Maria Mong
Forskningssykepleier
maria.mong@sus.no






​Andrea Veen Nesse

​Andrea Veen Nesse
Forskningssykepleier
andrea.veen.nesse@sus.no





Rita Ydstebø Noreid

Rita Ydstebø Noreid
Forskningssykepleier
Tlf: 51 51 29 47 / 90 79 92 85
rita.ydstebo.noreid@sus.no





​​Marie Cristy Inocencio Nunez

​​Marie Cristy Inocencio Nunez
Forskningssykepleier
marie.cristy.inocencio.nunez@sus.no​





​​Christina Rugaard-Ravnås

​​Christina Rugaard-Ravnås
Forskningsvernepleier
Tlf: 51 51 55 72 / 90 79 92 85
christina.rugaard-ravnas@sus.no





​PhD stipendiater

​​Jon Arild.jpg

​Jon Arild Aakre
PhD-stipendiat
Tlf: 51 51 56 19
jon.arild.aakre@sus.no​




Miguel Borda.jpg

​Miguel G. Borda
PhD-stipendiat
Tlf: 51 51 55 64
miguel.german.borda.borda@sus.no






Nicolas Castellanos

Nicolas Castellanos
PhD-stipendiat







Peter Fredrik Fusdahl
PhD-stipendiat
peter.fredrik.fusdahl@sus.no





Solveig_Hammonds.jpg

​Solveig Hammonds
PhD-stipendiat
solveig.kristina.hammonds@sus.no






Mathias Nikolai Petersen Hella

​Mathias Nikolai Petersen Hella
PhD-stipendiat
mathias.nikolai.petersen.hella@sus.no






Lise Birgitte Holteng

​​​Lise Birgitte Austbø Holteng
PhD-stipendiat
Tlf: 51 51 55 64
lise.birgitte.austbo.holteng@sus.no





Alberto Jaramillo Jimenez

​Alberto Jaramillo Jimenez
PhD-stipendiat
alberto.jaramilloj@udea.edu.co






Martine kajander

​Martine Kajander
PhD-stipendiat
Tlf: 51 51 56 72
martine.marie.kajander@sus.no




Kadija.jpg

​Khadija Khalifa
Hospitant/PhD-stipendiat
Tlf: 51 51 55 64
khadija.nasralla.khalifa@sus.no




Arne_Nakling.jpg

​​Arne Exner Nakling
Hospitant/PhD-stipendiat
arne.exner.nakling@sus.no





Anita Sunde

​Anita Sunde
PhD-stipendiat
anita.lenora.sunde@sus.no





Diego Alejandro Torva Rios

​​Diego Alejandro Tovar Rios
PhD-stipendiat






Torunn Gudmestad Øvrebø.jpg

​​​​Torunn Gudmestad Øvrebø
PhD-stipendiat
torunn.gudmestad.ovrebo@sus.no






Seniorfor​skere

Nicholas Ashton
PostDok





Anne k.jpg

Anne Katrine Bergland
Seniorforsker/Seksjonsoverlege
anne.katrine.bergland@sus.no

​​



​​


​Kolbjørn Kallesten Brønnick
Forsker/professor
kolbjorn.kallesten.bronnick@sus.no





Martha Gjestsen

​Martha Therese Gjestsen
Forskningskoordinator/PostDok​
Tlf: 51 51 55 68
Mob: +47 928 05 525
martha.therese.gjestsen@sus.no






Chiara De Lucia.jpeg

​​Chiara de Lucia
PostDok





​​Benedict Römer

​​Benedict Römer
PostDok
benedikt.carl.gustav.romer@sus.no





Hogne Sønnesyn.jpg 

Hogne Sønnesyn
Seniorforsker
hogne.sonnesyn@sus.no





ragnhild_djønne_østerhus.png 

Ragnhild Djønne Østerhus
Seniorforsker, Cand.pharm
ragnhild.djonne.osterhus@sav.no





Anastasia Ushakova.JPG



​Anastasia Ushakova
Postdoc
anastasia.ushakova@sus.no






Audun.jpg




Audun Osland Vik-Mo
Seniorforsker
audun.osland.vik-mo@sus.no






Seniorrådgivere

Arnfinn_Fiskaa.jpg

Arnfinn Fiskå
Seniorrådgiver
arnfinn.fiska@sus.no




​​

Anne Henriksen

​Anne Torsvik Henriksen
Seniorrådgiver
anne.grete.torsvik.henriksen@sus.no





Vigdis_Vagle.jpg

​Vigdis Vagle
Seniorrådgiver
vigdis.vagle@sus.no









Fagkonsulent

Ingrid Langeland

​Ingrid Lange​​land
Fagkonsulent
Tlf: 51 51 56 86
Mob: +47 404 74 635
ingrid.langeland@sus.no



​​


​​​

Regionale ressurspersoner

Greta Gaard Endal, Helse Førde
Hilde R. Marianayagam, Helse Stavanger
Halvor Næss, Helse Bergen
Siri Ueland, Helse Stavanger​

Forskeravtale

Clive Ballard, professor, University of Exeter
Melisssa Barber, postdok, University of Exeter​
Anne Corbett, professor, University of Exeter
Ane Djuv, overlege, Stavanger universitetssjukehus
Abdul Hay, professor, King’s College
Richard Killick, professor, King’s College
Tibor Hortobaghyi, professor, King’s College
Elena Ribe, forsker II, University of Exeter
Corrina Vossius, forsker/overlege​

Referansegruppe

Elin Wetås de Jara, KS Vest, Rogaland
Oddrun Strand Rangnes, Eldrerådet i Stavanger kommune og Rogaland fy​lkeskommunes eldreråd
Øyvind Kirkevold, Nasjonalt kompetansesenter for aldring og helse
Nina Hauge, Helse Fonna
Toril Midtbø, Høgskulen i Sogn og Fjordane
Ole Martin Steihaug, Helse Bergen
Stein Tore Nilsen, Stavanger Universitetssjukehus
Svein Skeie, Stavanger Universitetssjukehus
Karin Smedvig, Stavanger Universitetssjukehus
Kari Holvik Furevik, Helse Førde​​​

Fant du det du lette etter?