HELSENORGE

Forsknings- og undervisningsenheten

Forsknings- og undervisningsenheten (FoU) ved klinikkene for psykisk helsevern utvikler og tilbyr kurs og utdanninger/opplæringsprogram innen fagfeltet psykisk helse og rusavhengighet.

​Kontakt

Lars Conrad Moe, fung. leder FoU-enheten, 51 51 55 28, e-post lars.conrad.moe@sus.no. ​

Kursinformasjon/-påmelding:

Marit Larssen, opplæringskonsulent, 51 51 52 36, e-post marit.larssen@sus.no

Fagansvarlige:

Elisabeth Christie Ørke, undervisningsansvarlig psykolog, 51 51 55 21, e-post elisabeth.christie.orke@sus.no  

Ingvil Trana, undervisningsansvarlig sykepleier med master 51 51 56 78, e-post ingvil.trana@sus.no

Jon M. Stokkeland, undervisningsansvarlig lege, 51 51 52 97, e-post jon.stokkeland@sus.no

Liv Breivikås Fevang, undervisningsansvarlig konsulent med brukerkompetanse, telefon 51 51 51 56, e-post liv.brevikas.fevang@sus.no

​​​​​​Forskning:

Jon Fauskanger Bjåstad, forskningssjef, 51 51 52 11, e-post jon.fauskanger.bjastad@sus.no

Marit Helgeland Marvik, forskningssekretær, 51 51 52 92, e-post marit.helgeland.marvik@sus.no

Kurstilbud

Vi har et bredt kurstilbud både for ansatte og for eksterne samarbeidspartnere. Kurstilbudet vårt følger en årskalender og de fleste kursene er også åpne for eksterne deltakere til en fast pris.

Årskalender: Faste kurs i 2023

​​​​​Erfaringsformidling

Vi har også et bredt utvalg av erfaringsformidlere.

Erfaringsformidler​e og foredrags​holdere​

Forskning i klinikker psykisk helsevern

Se mer om forskning i klinikker for psykisk helsevern.

Eksternpraksis for psykologistudenter

Se mer om muligheter for eksternpraksis for psykologistudenter i klinikker for psykisk helsevern.​

Fant du det du lette etter?