Forsknings- og undervisningsenheten

Forsknings- og undervisningsenheten ved klinikkene for psykisk helsevern utvikler og tilbyr kurs og utdanninger/opplæringsprogram innen fagfeltet psykiatri.

​Kontakt

Gro Christensen Peck, leder for FoU-enheten, tlf 51 51 52 33, e-post gro.christensen.peck@sus.no

Kursinformasjon/-påmelding:

Berit Lode Helland, opplæringskonsulent, tlf 51 5 1 56 25, e-post berit.lode.helland@sus.no

Marit Larssen, opplæringskonsulent, tlf 51 51 52 36, e-post marit.larssen@sus.no

Anne Gry Fosse, opplæringskonsulent, e-post anne.gry.fosse@sus.no

Fagansvarlige:

Ingvil Trana, fagutviklingskonsulent for miljøterapi tlf 51 51 56 78, e-post ingvil.trana@sus.no (starter 6. april 2021).

Jon M. Stokkeland, undervisningsansvarlig lege, tlf 51 51 52 97, e-post jon.stokkeland@sus.no

Liv Breivikås Fevang, undervisningsansvarlig konsulent med brukerkompetanse, telefon 51 51 51 56, e-post liv.brevikas.fevang@sus.no

Elisabeth Christie Ørke, undervisningsansvarlig psykolog, tlf 51 51 55 21, e-post elisabeth.christie.orke@sus.no  

​​​​​Forskning:

Jon Fauskanger Bjåstad, forskningssjef, tlf 51 51 52 11, e-post jon.fauskanger.bjastad@sus.no

Marit Helgeland Marvik, forskningssekretær, tlf 51 51 52 92, e-post marit.helgeland.marvik@sus.no

Kurstilbud

Vi har et bredt kurstilbud både for ansatte og for eksterne samarbeidspartnere. Til vanlig følger kurstilbudet vårt et fast definert årshjul og de fleste kursene er åpne for eksterne deltakere. På grunn av smittevernhensyn er det ordinære årshjulet midlertidig satt til side, og det er for tiden ikke mulig for eksterne deltakere å delta på våre kurs. Nedenfor finnes oversikter som viser hvordan kurstilbudet vårt vanligvis er, og vi håper at vi snart kan tilby kurs til eksterne deltakere igjen.

Årshjul - kurstilbudKursmodell - nyansattkurs

Kurstilbud fordelt på faggrupper

Kurs som er åpne for eksterne deltakere publiseres fortløpende etterhvert som de er klare for påmelding på siden "Kurs innen psykisk helsvern".

Kurs innen psykisk helsevern

Ønsker du å motta informasjon om kurs innen psykisk helsevern på e-post?

Gi beskjed på e-post berit.lode.helland@sus.no  

Erfaringsformidling

Vi har også et bredt utvalg av erfaringsformidlere.

Erfaringsformidler​e og foredrags​holdere​

Forskning i klinikker psykisk helsevern

Se mer om forskning i klinikker for psykisk helsevern.

Fant du det du lette etter?